تحقق عدالت فرهنگی با تقبل هزینه حق عضویت دانش آموزان شهر چکنه

مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با حضور در منزل مسکونی پرفسور صادقی خیر کتابخانه ساز و ..... نیشابوری، از ایشان تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، در جلسه ای که چهارشنبه ششم خرداد ماه با حضور اکبری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی، پرفسور صادقی خیر کتابخانه ساز و مدرسه ساز نیشابوری، زمانی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان نیشابور، بخشدار و رئیس شورای اسلامی بخش سرولایت نیشابور در منزل مسکونی پرفسور صادقی در مشهد برگزار شد بر ضرورت استفاده از ظرفیت وقف در توسعه شاخص های کتابخانه های عمومی تاکید شد.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی مسئله وقف را دارای ظرفیت بالا و گسترده عنوان کرد و افزود: سنت حسنه وقف باید برای امر مقدس کتاب و کتابخوانی فرهنگ سازی شود و استفاده از ظرفیت موقوفات و خیرین می تواند چاره ساز و راه گشای بسیاری از مشکلات کتابخانه های عمومی استان باشد.
اکبری ادامه داد:  امیدواریم با  اطلاع رسانی صحیح و همراهی خیرین و واقفان، آثار و برکات این سنت حسنه متناسب با نیازهای جدید جامعه گسترش یابد.

همچنین دراین جلسه  پرفسور صادقی مبلغی را برای پرداخت حق عضویت دانش آموزان شهر چکنه در کتابخانه عمومی این شهر در نظر گرفت که این مبلغ از محل درآمد موقوفات پدری ایشان در شهر چکنه است.
پرفسور صادقی تصریح کرد: امیدوارم عدالت فرهنگی با تقبل هزینه حق عضویت دانش آموزان، در شهر چکنه محقق شود.
شایان ذکر است شهر چکنه زادگاه پرفسور حسین صادقی می باشد و کتابخانه عمومی این شهر که به نام "پرفسور صادقی" نامگذاری شده است به همت این استاد ارجمند بنیان گذاشته شده است و همواره از کمک های مادی و معنوی این پزشک فرهیخته بهره مند بوده است.
/ 0 نظر / 23 بازدید